پنج شنبه 25 مهر 1398  
ارسال شده در تاریخ: 25 مهر 1396
بیست‌ویکمین جشنواره قرآن و عترت دانشجویان دانشگاه پیام نور با حضور معاون وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی بکار خود پایان داد
به گزارش روابط عمومی دانشگاه: اختتامیه بیست‌ویکمین جشنواره قرآن و عترت دانشگاه‌های پیام نور کشور با حضور جمعی از مسئولان  ۲۴ مهرماه به میزبانی دانشگاه پیام نور خراسان رضوی برگزار شد.
در آغاز این مراسم فلاح تبسم‌چهره، نفر اول رشته قرائت در این جشنواره قرآنی از استان گیلان به تلاوت آیاتی از کلام‌الله مجید پرداخت.
 

 
در ادامه مراسم دکتر محمدعلی داوریار، رئیس دانشگاه پیام نور خراسان رضوی و دبیر اجرایی جشنواره بیان کرد: مفتخریم که امروز در کنار مضجع نورانی امام مهربانی ها و در سالی که مشهد به عنوان پایتخت فرهنگی جهان اسلام معرفی شده است میزبان نخبگان قرآنی دانشگاه پیام نور سراسر کشور باشیم.
 
بیست‌ویکمین جشنواره قرآن و عترت دانشگاه‌های پیام نور سراسر کشور به کار خود پایان داد/ تأخیر یک ساعته در برگزار مراسم
 
وی در رابطه با بیست‌ویکمین جشنواره قرآن و عترت دانشگاه‌های پیام نور سراسر کشور گفت: بیش از 7613 نفر از مرحله مقدماتی تا کشوری  در سه بخش شفاهی، کتبی و هنری با یکدیگر به رقابت پرداختند که امروز 91 نفر از این عزیزان به عنوان نفرات برتر بخش های مختلف معرفی و مورد تقدیر قرار خواهند گرفت هرچند که به زعم ما همه کسانیکه گام در مسیر قرآن و عترت می گذارند پیروز و عاقبت بخیرند.
داوریار ضمن تشکر از زحمات داوران بخش های مختلف ادامه داد: جا دارد از زحمات ریاست عالیه دانشگاه دکتر رستمی ابوسعیدی و همراهی هیات رئیسه پرتلاش که در کنار همکاران خدوم معاونت فرهنگی دانشجویی، بستر برگزاری این مسابقات را فراهم کردند تشکر ویژه نماییم.

بیست‌ویکمین جشنواره قرآن و عترت دانشگاه‌های پیام نور سراسر کشور به کار خود پایان داد/ تأخیر یک ساعته در برگزار مراسم
 
همچنین در ادامه مراسم اختتامیه بیست‌ویکمین جشنواره قرآن و عترت دانشگاه‌های پیام نور کشور گروه تواشیح فدک‌الزهرا(س) هنرنمایی کرد و سپس حجت الاسلام محمدرضا حشمتی، معاون قرآن و عترت وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی با بیان اینکه قرآن به دو منظور در قلب ما نازل شده است، تشریح کرد: قرآن ابتدا به منظور تدبر در آیات آن نازل شده است.

بیست‌ویکمین جشنواره قرآن و عترت دانشگاه‌های پیام نور سراسر کشور به کار خود پایان داد/ تأخیر یک ساعته در برگزار مراسم
 
وی با بیان اینکه در سوره‌های مختلف به تدبر در آیات امر شده است، عنوان کرد: قرائت همراه با تدبر، ترتیل نامیده می‌شود و صاحبان خرد باید آیات را با تدبر تلاوت کنند.
معاون قرآن و عترت وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی در پایان گفت: وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی با دو وزارت‌خانه علوم و آموزش‌وپرورش در حوزه قرآن ارتباط تنگاتنگی دارد و تا به حال فعالیت‌های قرآنی خوبی را با همکاری یکدیگر انجام داده‌ایم که امید است گامی در جهت ترویج فرهنگ قرآنی در جامعه باشد.
در اختتامیه بیست‌ویکمین جشنواره قرآن و عترت دانشگاه‌های پیام نور سراسر کشور حمید شاکرنژاد، قاری بین‌المللی قرآن کریم به تلاوت آیاتی از سوره قصص پرداخت.  
همچنین کریم نجفی‌برزگر، معاون فرهنگی،اجتماعی و دانشجویی  دانشگاه پیام نور کشور در پایان این مراسم ابراز کرد: ۵۰۰ مرکز قرآنی در سراسر کشور ایجاد شده است که در ترویج فرهنگ قرآنی موفق بوده‌اند و ظرفیت‌های ویژه‌ای برای آینده دارند.

بیست‌ویکمین جشنواره قرآن و عترت دانشگاه‌های پیام نور سراسر کشور به کار خود پایان داد/ تأخیر یک ساعته در برگزار مراسم
 

دکتر نجفی افزود: در جهت تعمیق فرهنگ قرانی درس حفظ جز سی قران کریم در دانشگاه پیام نور بدون پرداخت شهریه و با تاثیر مثبت در معدل برگزار می شود.

وی با تشکر از زحمات دکتر داوریار رییس دانشگاه پیام نور خراسان رضوی افزود: در دانشگاه پیام نور خراسان رضوی بیش از ۱۰۰ دانشجوی حافظ قران کریم مشغول به تحصیلند و بر اساس ارزیابی ها در دوره مدیریت جدید این استان، فعالیت های فرهنگی در سال ۹۵. نسبت به سال ۹۴ بیش از ۵۰ درصد رشد داشته است. 

سخنران پایانی این نشست نیز حجت الاسلام و المسلمین دکتر جمشیدی راد مسئول نهاد نمایندگی مقام معظم رهبری در دانشگاه پیام نور افزود: در سازمان مرکزی دانشگاه پیام نور، شورای عالی قرانی را تاسیس کردیم و به نظر می‌رسد با برنامه درون و برون سازمانی، حرف اول را در ترویج معارف قرآنی داشته باشیم. وی افزود: فعالیتهای قرآنی دانشجویان را با قوت حمایت می کنیم و معتقدیم سیره نبوی و قرآن بهترین راهنمای زندگی ماست.

 

گفتنی است، در پایان مراسم اختتامیه بیست‌ویکمین جشنواره قرآن و عترت دانشگاه‌های پیام نور سراسر از نفرات برگزیده هر استان با اهدای لوح تقدیر تجلیل شد.

بیست‌ویکمین جشنواره قرآن و عترت دانشگاه‌های پیام نور سراسر کشور به کار خود پایان داد/ تأخیر یک ساعته در برگزار مراسم

 

یادآور می‌شود، در این مراسم حجت‌الاسلام دکتر محمد رضا حشمتی، معاون قرآن و عترت وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی، دکترسیدجواد حسینی، معاون سیاسی ـ امنیتی و اجتماعی استانداری خراسان رضوی، دکترکریم نجفی‌برزگر، معاون فرهنگی _ دانشجویی دانشگاه پیام نور کشور، حجت‌الاسلام دکتر جمشیدی راد مسئول نهاد نمایندگی مقام معظم رهبری در دانشگاه پیام نور، حجت‌الاسلام دکتر جباریان مسئول محترم نهاد مقام معظم رهبری در دانشگاه پیام نور استان، مدیران فرهنگی استانی دانشگاه پیام نور و همچنین جمع دیگری از مسئولان کشوری و استانی حضور داشتند.

گزارش تصویری این مراسم به زودی اطلاع رسانی می شود.

همچنین به نمایندگی از کادر اجرایی از سرکار خانم عرب حصاری، مدیر فرهنگی استان،و جناب اقای قناد مدیر فرهنگی مرکز مشهد توسط آقای دکتر نجفی معاون فرهنگی دانشگاه پیام نور کشور تقدیر به عمل آمد.

 

تاریخ آخرین ویرایش: 26 مهر 1396 - 09:22:46
اقدام کننده: امیر حسین بهروز
تعداد مشاهده: 546
آمار بازدید کنندگان
بازدید امروز: 245 بازدید
بازدید دیروز: 436 بازدید
بازدیدکنندگان امروز: 144 نفر
تعداد کل بازدیدها: 5301095 بازدید
تعداد کل بازدیدکنندگان:835221 نفر
میانگین بازدید روزانه یک هفته:1237 بازدید
خدمات الکترونیکی

سامانه رسیدگی به امور دانشجویان

سیستم برنامه ریزی هوشمند سهبا

سیستم اتوماسیون اداری دیدگاه

شبکه آزمایشگاههای علمی ایران

شبکه علمی دانشگاه پیام نور

پست الکترونیک|درخواست

سیستم جامع پرسنلی

سامانه آزمایشگاهها

پیوندها

پایگاه اطلاع رسانی  مقام معظم  رهبري

پایگاه اطلاع رسانی ریاست جمهوری

خدمات الکترونیکی خراسان رضوی

پورتال اداره خدمات دانشجویی

وزارت علوم تحقیقات و فناوری

پورتال دانشگاه پیام نور

خبرگزاری یوپنا

آخرین به روز رسانی سایت: 26 فروردین 1398

صفحه اصلیدرباره ما | ارتباط با ما | نقشه سايت | تلفن ها